Děti a elektřina

Jednoduché a dostupné produkty, které pomohou předcházet velkým nepříjemnostem. Děti a elektřina - to nejde dohromady. Ochraňte děti před zásahem elektrickým proudem. 

Nejprodávanější

chranic_na_plynovy_sporak_topq_pruhledny
129 Kč
(107 Kč bez DPH)
1 položek celkem
chranic_na_plynovy_sporak_topq_pruhledny
107 Kč bez DPH
129 Kč

Chránič na plynový sporák. Touto krytkou snadno schováte otočné knoflíky plynu sporáku a můžete tak zabránit neštěstí. 

330

Tady opravdu není co řešit. Investice několika korun vs. zasažení elektrickým proudem. Pokud bychom měli vybrat jednu věc, kterou byste si do vaší domácnosti určitě měli pořídit, jsou to právě krytky do zásuvek. Máme jich skladem spoustu druhů, ať máte možnost výběru. Liší se zejména vzhledem a způsobem vytahování. Doporučujeme jich koupit více. Vždy je dobré mít pár do zásoby například i k babičkám, na chalupu, na dovolenou atd. 

Ani zaslepení elektrických zásuvek ale není všespásné. Nezastupitelnou roli ve výchově dětí hrají vždy rodiče (nebo jiní pečovatelé), kteří dětem vysvětlí, jak se mohou děti chránit před elektrickým proudem. Přinášíme vám pár tipů, co by bylo fajn vašemu malému špuntovi jak poroste vysvětlovat. 

Co by rodiče neměli zapomenout říct dětem o elektrických zařízeních

  • Elektrická zařízení jsou nebezpečná a je třeba s nimi zacházet opatrně. Zásuvka, kabely a elektrická zařízení jsou pod proudem a může tě nepříjemně zranit
  • Nedotýkej se elektrických zařízení mokrýma rukama. Vysvětlete, že mokré ruce zvyšují riziko úrazu elektrickým proudem
  • Nic nedávej do zásuvek, je to velmi nebezpečné (trpělivě dítěti vysvětlete proč a odpovídejte na všechny jeho dotazy, nechceme přeci, aby vznikl fenomén jako z Obecné školy a "olizování" zmrzlého zábradlí)
  • Nepoužívej (alespoň dokud to věk a vyzrálost dítěte neumožňuje) elektrické přístroje sám, vždy mě požádej o pomoc
  • Nebezpečné místa jako rozvaděče, elektrické skříňky apod. řádně zabezpečte, aby se k nim dítě nedostalo